Recept na bramborové omelety s míšeninkou. Ve slupce uvařené brambory oloupeme, prolisujeme na vál, při­dáme do nich mouku, krupici, sůl, a když prochladnou, přilijeme vejce a vypracujeme těsto, které rozdělíme na deset stejných kousků.

Každý vyválíme na pomoučeném vále na tenkou kulatou omeletku, potřeme ji máslem, pak připravenou míšeninkou neb sekaným vařeným uze­ným masem. Dvě protější strany poněkud přehneme, aby nádivka nevytekla, a celou omeletu zatočíme. Pak je namáčíme v rozšlehaných bílcích neb vajíčku, obalíme strouhanou houskou, kterou dobře přitla­číme, a usmažíme je v dobře rozpáleném sádle neb převařeném másle do červena. Omeletky upravíme na mísu, ozdobíme je zelenou petrželkou a podáváme k nim dušený špenát nebo dušenou mrkev s kapustou.

Míšeninka: Telecí maso otřeme utěrkou, osolíme, vložíme na za- smaženou cibulku a dusíme. Při dušení je podléváme trochu vodou. Měkké maso usekáme, dáme zpět do šťávy, v níž se dusilo, přidáme k němu vařené, sekané uzené maso, zaprášíme je moukou a podusíme. Pak přidáme vejce, pepř a míšeninku dobře zamícháme. Prochlad­lou nádivkou potíráme omeletky. Tuto nádivku můžeme připravili j ze zbytků telecí pečeně.

Bramborové omelety s míšeninkou – rozpočet pro 5 osob: 40 dkg brambor – sůl -15 dkg mouky – 3 dkg krupice – 2 vejce – 2 dkg másla – 1 vejce neb 2 bílky na obalení – l0 g housky – 12 dkg sádla. Míšeninka: 2 dkg cibulky – 3 dkg másla – 50 dkg telecího masa – 5 dkg uzeného masa – 1 dkg mouky – 1 vejce – sůl – pepř – zelená petrželka.