Babiččiny palačinky. Recept na palačinky s tvarohem. Do hrnce si připravíme osolenou hladkou mouku a kousek strouhané citrónové kůry. Do ní nalijeme v mléce umíchané vajíčko a těsto, které musí býti řídké, dobře umícháme.

Ohřátou omeletní neb palačinkovou pánev vymažeme rozpuštěným máslem, těsto po lžících na ni naléváme a po obou stranách upečeme hodné tenké palačinky. Pečené palačinky potřeme dobrou tvarohovou nádivkou, zatočíme, v půli každou přeřízneme, načež je složíme do vymaštěného pekáče, zalijeme mlékem, ve kterém jsme umíchali žloutek a 1 kostku cukru, a dáme je do trouby péci, až mléko se do nich zapeče. Poté zapékané palačinky urovnáme na mísu a pocukrujeme.

Babiččiny palačinky také v receptech na palačinky od Makové panenky

Příprava tvarohové nádivky.

Tylo palačinky můžeme též potírali žloutkovým krémem a podávati je studené.

Žloutkový-krém – viz Skládaný koláč.

Palačinky s tvarohem – rozpočet pro 5 osob: Těsto: 15 dkg hladké mouky – citr. kůra – sůl – 1 vejce – 1/4 l mléka – 4 dkg másla na pánev. — Rozpočet nádivky: 3 dkg másla – 6 dkg cukru – 2 žloutky – 30 dkg tvarohu -1 hor. mandle – vanilka – citrónová kůra – ze 2 bílků sníh a 4 dkg hrozinek. Na zalití omelet 1/8 l mléka – 1 žloutek -1 kostka cukru. — Rozpočet na krém do omelet:  1/8 l sladké smetany – 6 dkg cukru – 3 žlout­ky – 1 lžíce rýžové moučky (neb bramborové) – 2 cm celé vanilky – 2 lístky žela­tiny. Krém připravíme právě tak jako na skládaný koláč.