I. Koblihy.
V půl kila mouky rozemne se 9 deka másla,, 2 deka droždí utře se se 4 žloutky, přidá se k tomu 11 deka cukru, hodně se to rozšlehá a nechá kynouti. Když droždí skyne, přilije se k němu neplný půllitr vlažné smetany, přidá mouka s máslem, citrónová kůra, trochu soli a těsto se dobře vypracuje, až jde od vařečky. Pak se dá na vál, rozválí více než na prst tlustě a plechovým kružátkem vykrajují se kolečka. Do poloviny koleček udělá se v prostřed důlek, vyplní zavařeninou, druhý plátek se na to přiloží, okraje se přimáčknou a kružátkem znova zakulatí. Poslední výkrojky promíchají se hrozinkami a mandlemi a nadělají se z nich šišky. Když jsou všecky hotovy, nesmí se již dáti kynout, nýbrž ho- diti do rozpáleného másla nejdříve vrchní stranou a při- klopiti puklicí. Když na jedné straně zčervenají, obrátí
se na drahou, ale již se nepriklopí. Z počátku musí býti máslo hodně rozpálené, když se koblihy dopékají, dají se na méně prudký oheň.

II. Koblihy

Vezme se půl kila mouky, 9 deka másla, 2 celá vejce, s nimiž se rozdělá 2 deka droždí, 9 deka cukru i/j litru dobré smetany, citrónová kůra, trochu soli, zadělá a vypracuje se těsto, které se nechá stydnouti. Kobližky z něho nadívají se povidly nebo mákem a smaží se hned, aniž by se nechaly znova skynouti. Ke smažení může se vžiti polovic másla, polovic sádla.

III. Koblihy

Do dobrého mléka dá se rozpustiti kousek másla, na 1 kilo mouky vezmou se 4 deka droždí, trochu soli a citrónové kůry, zadělá a vypracuje se těsto, promíchá hrozinkami, nařežou se z něho malé kousky, které se zakulatí a v sádle usmaží.