Recept na dukátové buchtičky s vanilkovým krémem a se šodó.

Dukátové buchtičky:

Na 1/2 kila mouky vezmou se 3 žloutky, 11 deka másla, též tolik cukru, 2 deka droždí, 1/8 litru smetany,
citrónová kůra, květ, zadělá se těsto na dukátové buchtičky, dobře vypracuje, posype moukou a nechá skynout. Do pekáče nalije se hezky rozhřaté máslo, z těsta nakrájejí se malé kousíčky velikosti vlašského ořechu, buď se v másle omočí, nebo každý pomázne, a kladou se do pekáče jeden vedle druhého. Když je pekáč plný, potrou se máslem a klade se na ně druhá vrstva, načež se dají péci. Pak se urovnají na mísu, a je-li k nim krém, posypou se též vanilkou, je-li šodó, pouze cukrem.

Krém na dukátové buchtičky:

V 1ia litru smetany rozdělá se vařečka mouky a míchá se, až se začne vařiti, přidá se tam trochu cukru s vanilkou, zašlehne se dvěma žloutky a míchá se ještě, i když se odstaví, až trochu prochladne, pak se dá do omáčníku k dukátovým buchtičkám.

Šodó k dukátovým buchtičkám:

Do 1j6 litru (půl žejdl.) vína dá se 6 deka cukru, 5 žloutků, kousek citrónové kůry celé, drátěnou metlou se to šlehá, pak dá na horkou plotnu, šlehá neustále, až to jde vzhůru, nechá se mezi stálým šleháním jen maloučko povařit, pak se odstaví, stále ještě šlehá, aby to nezřídlo. Když trochu schladne, dá se do omáčníku. Dává-li se šodó do smažení, musí se dáti o jeden žloutek více.