Recept na neskutečně dobrý ořechový dort (HazelNut Cake)

Ustrouhej čtvrt libry očištěných jader z lískových oříšků, dej je na mísu s půl librou prosátého cukru; přidej osm žloutků, míchej tím nejméně půl hodiny, až se to zpění a zhoustne a pak přimíchej poznenáhla ze čtyř bílků sníh a unci pěkné mouky.

Vymaž formu máslem, vysyp ostrouhanou a prosátou žemličkou, vlej do ní těsto a nech ořechový dort zvolna péci. Když prochladne, vyklop dort a nech úplně vystydnouti. Potom potáhni dort citronovou neb pomerančovou polevou, nech ho ve vlažné troubě uschnouti a okrášli buď zavařenými ořechy aneb ovocem. Tak můžeš též dort z vlašských ořechů připráviti.

Neskutečně dobrý Neapólský dort (Neapolitan Cake) z mandlí

Dej na mísu čtvrt libry drobně usekaných a čtvrt libry na nudličky rozkrájených mandlí, přidej libru práškového cukru, jeden ustrouhaný muškátový oříšek, lžičku tlučené skořice, lžičku skrájeného citronátu, dvě lžičky rozkrájených pistácií, dobře to promíchej, přidej pak ze šesti bílků tuhý sníh a ještě tím půl hodiny míchej. Nech dort pozvolna upéci ve vymazané a žemličkou vysypané formě, vychladlý ořechový dort potáhni bílou polevou a dle libosti ozdob.